W okolicy

W okolicy

Ustronie Morskie jest nazywane perłą Bałtyku już od początków XX wieku. Swoją popularność zawdzięcza niepowtarzalnym walorom krajobrazowym i wypoczynkowym. Na turystów czekają tu szerokie, piaszczyste plaże, czysta woda oraz niezwykły mikroklimat pozbawiony wpływów przemysłu.

Latem tysiące plażowiczów oddaje się radościom morskich i słonecznych kąpieli, a miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdują dosko­nałe tereny do rowerowych i pieszych wycieczek wzdłuż wybrzeża.

 

 

Ustronie przyciąga również fascynatów hippiki, sportów wodnych oraz wędkarzy. Dużą atrakcją miejscowości są dwa mola wybiegające ponad 100 metrów w morze.

 

Przystań rybacka:

Wyposażona jest w wyciąg linowy. O poranku kutry są spuszczane na wody Bałtyku, po południu lub wieczorem - wciągane za pomocą wyciągarki linowej na plażę.

Szlaki turystyczne i rowerowe:

Ustronie Morskie jest częścią Międzynarodowego Szlaku Pieszego - E-9 (oznakowany kolorem czerwonym). Jest to fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Turyści piesi z Ustronia Morskiego wędrują w dwóch kierunkach do: Gąsek (8 km) i Kołobrzegu (11 km). Dodatkowym pieszym szlakiem jest szlak zielony o długości 23 km przecinający Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd, Wieniotowo, by z powrotem trafić do Ustronia Morskiego.

Ponadto Ustronie Morskie oferuje rowerowy szlak o długości 31 km oznakowany jest kolorem błękitnym i prowadzi do najstarszych dębów w Polsce. Szlak zmierza w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody naturalnej.

Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios:

Aquapark, bowling, siłownia, korty tenisowe... to tylko część atrakcji. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.gosir-ustronie-morskie.pl.

Lotnisko w Bagiczu:

Jest to poradzieckie lotnisko, którego częścią zarządza Aeroklub Bałtycki. W sezonie letnim organizowane są z niego loty widokowe i skoki spadochronowe.

Kołobrzeg:

Jest to jedno z najbardziej malowniczym miast-uzdrowisk Pomorza Zachodniego o ponad tysiącletniej tradycji, położone po obu stronach rzeki Parsęty, znajdującej ujście w słonych wodach Bałtyku. Wśród atrakcji Kołobrzegu należy wymienić m.in. rejsy wycieczkowe/wędkarskie po Bałtyku, zabytki architektury (w tym: ratusz, bazylika konkatedralna, piękna latarnia morska, której światła rozbłysły w 1866 roku), muzea (Oręża Polskiego, minerałów), oceanarium, park linowy, molo, Galeria Sztuki Współczesnej w Ratuszu, liczne imprezy kulturalne, rekreacyjno - sportowe i rozrywkowe. Warto również odwiedzić Centrum Atrakcji Wojskowych - Bastion (jest ono ukryte wśród zieleni i ma wielką kolekcję sprzętu pancernego. Pojazdy te można dotykać, zwiedzać i jeździć nimi).

Dziki Zachód (Kołobrzeg - Zieleniowe):

Jest to atrakcyjne miejsce dla wszystkich zainteresowanych przygodami w stylu western - miejsce, w którym można spotkać prawdziwych kowboi, odwiedzić saloon z kowbojskim jedzeniem, zobaczyć westernowe show, napad na bank oraz pokazy kaskaderskie. Można również m.in. udać się do wioski indiańskiej, odwiedzić indiański wigwam, posłuchać indiańskich opowieści, zobaczyć egzotyczne stroje Indian i ich barwne tańce oraz zapalić fajkę pokoju.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy:

Zostały założone w 1992 roku. Ich realizacja stale trwa. Aktualnie do zwiedzania dostępnych jest ok. 28 różnych ogrodów tematycznych. Łącznie zgromadzonych jest ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, w tym gatunki egzotyczne oraz unikalne.

 

Noclegi Ustronie Morskie na Fb Zadzwoń i zarezerwuj juz teraz: Zadzwoń i zapytaj o nocleg nad morzem502 256 742